Warszawska Masa Krytyczna

26 grudnia 2014 r. Świąteczna Warszawska Masa Krytyczna
Warszawska Masa Krytyczna jest to przejazd pojazdów napędzanych siłą ludzkich mięśni, w każdy ostatni piątek miesiąca, bez względu na porę roku. Celem masy jest m.in.:
– zwrócenie uwagi na obecność rowerów w mieście,
– wykorzystywanie asfaltu jako podstawowej nawierzchni dróg rowerowych,
– powstanie spójnej sieci wygodnych i bezpiecznych dróg rowerowych,
– utrzymywanie głównych ciągów rowerowych w stanie przejezdności przez cały rok,
– dobra zabawa w gronie rowerzystów.

Świąteczna Warszawska Masa Krytyczna to 16 kilometrowa trasa przejazdu: Plac Zamkowy (tu spotkaliśnmy uczestników), potem Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, most i al. Poniatowskiego, Francuska, Zwycięzców, Międzynarodowa, al. Waszyngtona, Grenadierów, Podskarbińska, Stanisławowska, Mińska, Grochowska, Zamoyskiego, Targowa, Okrzei, Jagiellońska, al Solidarności, most Śląsko-Dąbrowski, al Solidarności, pl Bankowy, Marszałkowska, Królewska, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy.
W związku z tym, iż masa odbyła się w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, organizatorzy namówili uczestników aby rowery zostały przyozdobione świątecznymi elementami, bombkami, łańcuchami i lampkami choinkowymi.

21 maja 2011 r. Masa na autyzm Pole Mokotowskie w Warszawie
Społeczny Rajd Rowerowy na rzecz Osób z Autyzmem, który organizowany jest od 2006 roku. Jest to przejazd rowerzystów i rolkarzy ulicami Warszawy, którego celem jest pomoc osobom z autyzmem oraz promocja wiedzy na ich temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.