26 sierpnia 2012 r. Chrzciny Michaliny

Chrzest Św. Michaliny odbył się w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny na ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 6 w Kamieńczyku.
Na stronie internetowej Kościoła w Kamieńczyku odnośnie Chrztu Św. zamieszczono następującą informację. Rodzice powinni zgłosić się do kancelarii parafialnej na tydzień przed planowaną datą chrztu. W celu zgłoszenia chrztu do kancelarii rodzice przynoszą: metrykę urodzenia dziecka, dane osobowe chrzestnych. Na chrzestnych należy wybierać osoby wierzące i praktykujące, które świadectwem swojego życia są zdolne do przekazywania wiary ochrzczonemu. Chrzestni, jeśli są  spoza parafii Kamieńczyk zobowiązani są dostarczyć zaświadczenia z rodzinnych parafii, że są praktykujący. Chrzestnym może być tylko osoba, która przyjęła sakrament bierzmowania.
Do wszystkich zasad się zastosowaliśmy a Ania została matka Chrzestną Michaliny.
Po uroczystościach w kościele, goście zostali zaproszeni przez rodziców na przyjęcie w Restauracji Gospoda pod Dębem w Kamieńczyku na ul Spokojnej w Kamieńczyku  nad Bugiem. Obiad z gośćmi, to jedna z polskich tradycji. Smaczne i elegancko podane jedzenie, piękny tort z łapkami Michaliny, miła obsługa, miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *