Muzeum Andrzeja Struga z przewodnikiem PTTK „Trakt”

Muzeum Andrzeja Struga znajduje się w Al. Niepodległości 210 m. 10 w Warszawie. Odwiedziliśmy go w ramach spaceru pt. OD UŁANA DO SENATORA, CZYLI ZAPOMNIANA HISTORIA ANDRZEJA STRUGA na temat Andrzeja Struga (a właściwie Tadeusza Gałeckiego, urodzonego 28 listopada 1871 w Lublinie, zmarłego 9 grudnia 1937 w Warszawie), który prowadzony był przez  przewodnika PTTK „Trakt.


Adam Strug był publicystą, działaczem ruchu socjalistycznego i niepodległościowego, a także scenarzystą, a przede wszystkim jeden z najsłynniejszych pisarzy polskich pierwszej połowy dwudziestego wieku, był niezmiernie ciekawy.


Muzeum mieści się w przedwojennym mieszkaniu Andrzeja Struga, w którym przygotowano ekspozycję biograficzno-literacką. Przypomniano nie tylko działalność prozatorską i publicystyczną pisarza, ale także jego udział w życiu politycznym i społecznym przedwojennej Polski. Był bowiem Strug działaczem PPS, żołnierzem Legionów Polskich, senatorem, Wielkim Mistrzem Wielkiej Loży Narodowej Polski w latach 1922-1925.
W Muzeum odbywają się lekcje muzealne dla młodzieży, wieczory literackie i odczyty.
Ponadto, tablica upamiętniająca tego słynnego pisarza Andrzeja Struga znajduje się w Al. Niepodległości w Warszawie.

27 listopada 2010 r. Muzeum Andrzeja Struga w Warszawie. Spacer OD UŁANA DO SENATORA, CZYLI ZAPOMNIANA HISTORIA ANDRZEJA STRUGA z przewodnikiem PTTK „Trakt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.