Benefis Olimpijczyka Tomasza Majewskiego

Benefis Tomasza Majewskiego polskiego lekkoatlety specjalizującego się w pchnięciu kulą – złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Pekinie,  został zorganizowany w Sali Urzędu Dzielnicy na Ursynowie w Warszawie.
27 lutego 2009 roku wynikiem 21,10 Tomasz Majewski ustanowił w Chemnitz nowy halowy rekord Polski i podjął decyzję o starcie w mistrzostwach Europy. W hali Oval Lingotto Polak uzyskał wynik 21,02 i o 60 centymetrów pokonał drugiego w zawodach Francuza Yves’a Niaré.

25 lipca 2009 w Barcelonie rezultatem 21,64 poprawił rekord życiowy z igrzysk w Pekinie, a 30 lipca w Sztokholmie podczas mityngu DN Galan wynikiem 21,95 ustanowił nowy rekord Polski. W sierpniu tego samego roku Tomasz Majewski został Wicemistrzem Świata i na berlińskim stadionie olimpijskim przegrał jedynie ze świetnie dysponowanym Christianem Cantwellem.
Podczas pamiętnych Mistrzostw Europy w Barcelonie (2010) mistrz olimpijski z Pekinu uległ zaledwie o 1 cm Białorusinowi Andrejowi Michniewiczowi. Wynik 21.00 dał Polakowi srebry medal, który 3 lata później (po dożywotniej dyskwalifikacji Białorusina) zamieniony został na medal złoty.
Podczas igrzysk olimpijskich w Londynie w roku 2012 Tomasz Majewski obronił mistrzostwo olimpijskie zwyciężając z wynikiem 21,89.

Lekkoatleta AZS AWF Warszawa jest czwartym Polakiem, który posłał kulę na odległość ponad 21 m. Przed nim byli to: Edward Sarul (mistrz świata z Helsinek 1983) – 21,68; Helmut Krieger – 21,30 i Władysław Komar – 21,19 (mistrz olimpijski z Monachium.
Tomasz Majewski zauroczył nas ten swoim ciepłem i skromnością.
W spotkaniu uczestniczył też Pan Piotr Guział – Burmistrz Ursynowa, różniący się z Olimpijczykiem na różnicę wzrostu. Spotkanie zakończyło się małym poczęstunkiem dla uczestników spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.