Teatr Studio – Zwierzoczłekoupiory

Zwierzoczłekoupiory to horror musical o Tadeuszu Konwickim wyreżyserowany przez samego scenarzystę Michała Walczaka, wykonany przez grupę „Pożar w Burdelu” na deskach Teatru Studio w PKiN w Warszawie. Jeśli ktoś zapytałby nas o czym jest ten spektakl, powiedzielibyśmy krótko – o polityce i Warszawie a niewiele o samym Tadeuszu Konwickim, polskim prozaiku, scenarzyście i reżyserze.
W scenariuszu pojawiają się wspomnienia bazarowych „szczęk” i blaszanych hal KDT, które wyrosły w samym centrum Warszawy pod PKiN. Przewija się także historia powstania budowli PKiN (postać rosyjskiego architekta Lwa Rudowa) a także słynnych pałacowych kotów żyjących w tajemniczych podziemiach pałacu. Za sprawą postaci budowniczego Metra (w którą wciela się Tomasz Drabek – Boruta z Allegro), opowiada o konieczności dalszego drążenia drugiej linii warszawskiego metra i nawiązuje do tematu warszawskiego Ratusza, w którym do niedawna rządziła prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz czyli HGW. Skoro pojawia się HGW to i temat parady równości, na którą przybywają przedstawiciele mniejszości narodowych, seksualnych i religijnych z całej Europy. Paradzie patronuje HGW.


Genialną muzykę tworzą na żywo na scenie Michał „Bunio” Skrok, Michał Marecki, Patryk Matela i Michał Górczyński. Obsada spektaklu: Irena Jun, Dominika Ostałowska, Marcin Pempuś, Bartosz Porczyk, Ewelina Żak, Tomasz Drabek, Agnieszka Przepiórska, Sonia Roszczuk.
fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.