Belweder to muzeum. W trakcie zwiedzania Belwederu z przewodnikiem zobaczyłam salę poświęconą Piłsudskiemu, a w niej wystawę, jego ulubiony pokój, a także pomieszczenia, w których odbywały się spotkania z przywódcami państw świata np. salę lustrzaną i morelową.
Z historii: cyt.”W I połowie XVI wieku, na skarpie wiślanej, w miejscu w którym dzisiaj wznosi się pałac belwederski, najprawdopodobniej znajdowała się rezydencja królowej Bony. Kolejny właściciel tych terenów, kanclerz wielki litewski Krzysztof Zygmunt Pac przebudował stary obiekt. Nazwano go Belwederem, od włoskich słów „bel vedere”, co znaczy „piękny widok”. W II połowie XVIII wieku nowy właściciel – ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski – włączył go do Łazienek, swojej letniej rezydencji. W tym okresie Belweder słynął jako jedna z najlepszych w Europie manufaktura fajansów. W 1818 roku pałac odkupiły władze Królestwa Polskiego i przeznaczyły na rezydencję dla naczelnego wodza wojsk polskich, wielkiego księcia Konstantego, brata cara Aleksandra I.
Po wojnie do lat 90, pałac był siedzibą prezydentów Rzeczpospolitej i Przewodniczących Rady Państwa. Obecnie Belweder pełni funkcję reprezentacyjnej siedziby dla zagranicznych gości Rzeczypospolitej. Jest również miejscem prezentowania ekspozycji poświęconych marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu oraz historii Orderu Wojennego Virtuti Militari”.
14 do 15 listopada 2009 r. Dni otwarte Belwederu w Warszawie.
Dni otwarte Belwederu, kolejka turystów do Pałacu sięgała aż po główne wejście do Łazienek Królewskich. Pomimo niekorzystnej aury, chłodu i padającego deszczu ok. 2,5 tys. osób przyszło zwiedzić Belweder.