Inowrocław to miasto, w których następują cudowne ozdrowienia podczas dancingów. Powróciłam do Inowrocławia po 8 latach i ponownie odwiedziłam miejsca, w których jak się okazało, nic się nie zmieniło:
➡️ kolorowo podświetlone tężnie solankowe w nocy,
➡️ pijalnia Wód-Palmiarnia. Właśnie Inowrocławiu wydobywane są wody – m.in. mineralna „Inowrocławianka” i lecznicza „Jadwiga” do nabycia w pijalni.
➡️ mini muzeum „chata kujawska”, w której można zobaczyć jak wygląda tradycyjny strój kujawski, kuchnię i izbę sypialną, które wyposażone są w oryginalne sprzęty.
➡️ pomnik św. Jadwigi Andegaweńskiej, Jadwigi królowej Polski – usytuowany na Rynku w Inowrocławiu,
➡️ bar na Rynku w Inowrocławiu, prawdopodobnie jedyny czynny w tym mieście. Zjedliśmy frytki i hot-dogi podobne smakiem do tych z warszawskich budek z jedzeniem z placu MDM – sprzed 20 lat.
2014 r.
Po nocnym zwiedzeniu miasta, gdzie zobaczyliśmy pięknie podświetlonych nocą tężni solankowe, zwiedziliśmy też Starówkę. Na środku stoi pięknie podświetlona rzeźba partonki Inowrocławia – Świętej Jadwigi Królowej Polski stoi na Rynku. Tuż obok odnaleźliśmy Cola Bar z kebabem i zapiekankami, gdzie udało nam się zjeść smaczną i obiado-kolację wraz z deserem w postaci rurki z kremem ze świeżo nabitą śmietaną.