Andrzej Pilipiuk to polski pisarz ur. w 1974 z fantastyczną wyobraźnią, który z pisania z pasją uczynił swój sposób na życie.
Dzięki zbiorom zgromadzonym w Ursynotece w Warszawie, udało mi się przeczytać:
Dziedziczki trzecia część trylogii o losach kuzynek Kruszewskich.
Księżniczka to druga część trylogii opowiadającej o losach kuzynek.
W tej części pojawia się Bractwo Drugiej Drogi – stowarzyszenie trudniące się otrzymywaniem złota w sposób odmienny, niż robili to alchemicy. Jego członkowie za wszelką cenę chcą wydobyć tajemnice alchemików dla własnych przyziemnych celów. W tym samym czasie na Monikę poluje dwóch łowców wampirów – Laszlo i Arminus, posiadający nadludzkie zdolności. Sam o sobie twierdzi, że zabił Vlada Palownika (znanego jako Hrabia Dracula), a pisarz Bram Stoker zmodyfikował jego historię i głównemu łowcy wampirów nadał imię: Abraham van Helsing.
Kuzynki to powieść opowiadającego o losach kuzynek Kruszewskich, Moniki Stiepankovic i mistrza Sędziwoja. Historia trzech kobiet: pierwsza – Księżniczka Monika Stiepankovic – jest wampirem, druga – Stanisława Kruszewska – posiada kamień filozoficzny, trzecia – Katarzyna Kruszewska, informatyczka, agentka CBŚ – jest daleką kuzynką Stanisławy i zarazem najmłodszą z trójki bohaterek (aczkolwiek Monika wygląda na młodszą, gdyż jako wampir zatrzymała się na etapie szesnastolatki). Wszystkie trzy dążą do znalezienia Michała Sędziwoja, który może odnowić kończącą się dawkę kamienia filozoficznego.