Kajakowy spływ Liwcem

Nasz spływ kajakowy po rzece Liwiec trasą Urle-Pogorzelec-Puste Łąki-Loretto-Nadkole-Kamieńczyk,  wyniósł 15 km. Dobre i stabilne kajak niemieckiej firmy Eskimo Balu Fij zapewniła nam firma Kajaki u Grześka (fb), która w swej ofercie posiada też możliwość zorganizowania spływów na kilku innych trasach spływów kajakowych.

Lekkie wiosła, pióra wykonane z bardzo wytrzymałego polietylenu ułatwiały nam odpychanie się od kamieni i drzew nie martwiąc się o ich pęknięcie. Czyste kamizelki asekuracyjne i dobrze wymyte kajaki, stanowiły dodatkowy atrybut.

Rzeka Liwiec (Liw) płynie przez województwo mazowieckie i ma długość długości ok. 142 km. Ma dwa źródła południowe nieopodal wsi Sobicze oraz północne na terenie wsi Zawady. Ujście Liwca do Bugu znajduje się w pobliżu Kamieńczyka (niedaleko Wyszkowa).
W 2014 roku ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu zostały oznakowane szlaki kajakowe na Liwcu i jego dopływach Kostrzyniu i Muchawce.
Liwiec to jedna z najbardziej malowniczych rzek Mazowsza, brzegi rzeki otaczają trzciny i piękne kwitnące rośliny, pływają kaczki, są wytyczone małe plaże. Płynąc kajakiem po Liwcu można całkowicie się zrelaksować.

13 czerwca 2015 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.