W okresie Świąt Bożego Narodzenia w różnych dzielnicach Warszawy wyrastają jarmarki. Warto takie miejsca odwiedzić, bo można zaopatrzyć się w prezenty, spróbować regionalnych potraw a także po to aby poczuć samą magię świąt. O to kilka z ich:
Jarmark Bożonarodzeniowy na Barbakanie Wśród wystawców znalazły się stoiska sprzedawców czapek, skarpet, futer, szalików, wyrobów ceramicznych, producenta bombek Mark, pamiątek z Warszawy. Można też było zrobić sobie zdjęcie ze św. Mikołajem w specjalnie do tego przygotowanych pawilonach.
W punktach z gastronomią odwiedzający mogą napić się gorącej kawy czy też wina, a także zjeść typowo polskie potrawy: pierogi, oscypki, bigos, co dla turystów stanowi nie lada atrakcję. Było też stoisko z węgierskimi langoszami.
Jarmark Wigilijny „Pod Wieżą” jest niewielki i otwierany jest cyklicznie raz w roku, na placu restauracji Pod Wieżą przy kościele św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu 68 w Warszawie. Na jarmarku sprzedawane są ozdoby choinkowe, kolorowe naczynia, biżuteria, ubrania, serwety i obrusy. Można też zakupić pierogi, miód i napić się grzanego wina.
„Barbakan rzemiosłem zdobiony” to targ rzemiosła artystycznego i rękodzieła. Na jarmarku można było zakupić wiele atrakcyjnych prezentów, ozdoby świąteczne, piękne wyroby rękodzielnicze polskich rzemieślników oraz wyroby rzemieślników z Węgier, Holandii, Litwy i Ukrainy. W Jarmarku wzięło udział około 60 wystawców.
Kiermasz Bożonarodzeniowy znajduje się na Planu Wilsona na Żoliborzu. Wprowadza w świąteczną atmosferę stworzoną przez 24 wystawców między innymi z Węgier, Holandii, Austrii i Polski. Będzie grzane wino, węgierki langosz i kołacz, holenderskie wafle na ciepło wypiekane na miejscu, niemieckie i austriackie kiełbaski, gularze, polskie pierogi i tradycyjnie już ozdoby choinkowe, rękodzieło, a także świąteczne ciasta, wędliny i pieczywo.
Jarmark Świąteczny na Ursynowie w parku im. Jana Pawła II na Ursynowie w Warszawie. Nie zabrakło na nim specjałów kulinarnych różnych kuchni, ryb, serów oraz typowo polskich wyrobów mięsnych, pieczywo wytwarzane na naturalnym zakwasie a także swojskich wypieków, słodyczy i wyrobów z czekolady.