Lora Szafran – koncert

Podczas koncertu pod tytułem „Droga do ciebie” artyści zaprezentowali piosenki Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory z Kabaretu Starszych Panów. Na scenie oprócz Lory Szafran wystąpili Wojciech Gogolewski na fortepianie, Dariusz Szymańczak na basie oraz Sebastian Frankiewicz, który grał na perkusji.


Lora Szafran to polska wokalistka jazzowa, uznawana za jedną z najwybitniejszych jazzowych artystek. Ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jeszcze jako studentka współpracowała z czołową grupą jazzową Walk Away. W swojej karierze wielokrotnie brała udział w międzynarodowych festiwalach piosenki, wygrywając liczne festiwale. W naszej świadomości głos Lory Szafran zawsze będzie zawsze kojarzył się z piosenką „To moja magia” wykonaną w duecie z Mietkiem Szcześniakiem.


Wojciech Gogolewski to wybitny polski pianista, kompozytor, aranżer, saksofonista, lider zespołów jazzowych, dyrygent.


Dariusz Szymańczak został nazwany przez Wojciecha Gogolewskiego „Mistrzem kontrabasu na gitarze basowej”, bowiem wielokrotnie wirtuozerskimi solówkami i niezwykle finezyjną grą na basie wywoływał dreszcz emocji i podziw publiczności.

Sebastian Frankiewicz jest to jeden z bardziej wszechstronnych perkusistów w naszym kraju, potrafi odnaleźć się w różnych stylach. Grał z takimi znakomitościami jak Zbigniew Namysłowski, Janusz Muniak, Aga Zaryan czy Urszula Dudziak. Sebastian Frankiewicz współtworzy zespół Bisquit reprezentowany przez wytwórnię Kayax.

Koncert Lory Szafran odbył się w 2017 w Okęckiej Sali Widowiskowej w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.