Wycieczka autokarowa z przewodnikami ze Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych „Złota Kaczka” składała się z dwóch części, w pierwszej kolejności odwiedziliśmy Konstancin – Jeziorna a w drugiej Górę Kalwarię.
Konstancin – Jeziorna to podwarszawska miejscowość uzdrowiskowa, związana ze Stefanem Żeromskim. Uzdrowisko znane z wód leczniczych i charakterystycznego mikroklimatu związanego z otaczającymi go lasami sosnowymi.







Góra Kalwaria.
Tu w Górze Kalwarii znajduje się kościół parafialny Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z XIII wieku, a obecny wygląd kościoła pochodzi z lat 1755-1759 i został wybudowany według projektu Jakuba Fontany, a ufundowany przez Franciszka Bielińskiego.
Za kościołem, w dole znajduje się Kaplica św. Antoniego z Padwy, barokowa, z II połowy XVIII w. wybudowana w połowie wysokości skarpy wiślanej. We wnętrzu znajduje się polichromia neorokokowa z 1903 r., odnawiana w 1957 r. W neobarokowym ołtarzu (z 1903 r.) barokowe: rzeźba św. Antoniego i relikwiarz św. Antoniego w kształcie ręki z XVIII w.
Ponadto w Górze Kalwarii znajduje się też Kościół Wieczerzy Pańskiej zwany Wieczernikiem w Górze Kalwarii. Tu zalecany jest spacer w alejach parkowych, gdzie znajdują się stacje drogi krzyżowej.











Autor zdjęć – Anna Receptananude.pl