Teatr Buffo – spektakle

Teatr Buffo  od wielu lat budzi skrajne uczucia, jedni go uwielbiają inni nie, my przeżyliśmy w nim wiele miłych chwil. Przygodę z teatrem zaczęliśmy wiele lat temu, od spektaklu Metro.

➡️Metro premiera przedstawienia odbyła się w Teatrze Dramatycznym w PKiN w 1991 roku. Spektakl opowiada o grupie  młodych wykonawców opowiadających  o swoich marzeniach. W spektaklu zawarta jest miłość, szaleństwo i młodość. To opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.

➡️Wieczór Rosyjski. Był to koncert rosyjskich ludowych przebojów i najbardziej znanych utworów m.in. Katiusza, Biełyje Rozy, Kalinka, Kanikuły albo słynne Czarne oczyWschodnie klimaty wytworzyli dla widzów: Janusz Józefowicz, Telona Dolnikowa, Olaf Lubaszenko, Michał Bogdanowicz, Waldemar Malicki z Januszem Stokłosą, Olena Lelenko, Natasza Urbańska, Anna Frankowska, Monika Ambroziak, Rafał Drozd.
Podczas koncertu publiczność częstowana jest szampanem.


➡️Hity Buffo. Zbiór najbardziej znanych utworów wykonywanych przez artystów Teatru Buffo i naprawdę okazał się fantastyczny! Pomimo, że niekoniecznie lubimy taką formę rozrywki, naprawdę świetnie się bawiliśmy. Zajmujący główne role na scenie Janusz Józefowicz (wodzirej spektaklu) w duecie ze Janem Stokłosą (na fortepianie) oraz pięknie śpiewająca Monika Ambroziak (Dzidzia) i piękna Natasza Urbańska (podczas naszego pobytu przefarbowana z czarnuli na blondynkę), spowodowali, że widzowie byli zachwyceni.


➡️W obronie jaskiniowca. Jest to monodram Emiliana Kamińskiego, znanego polskiego aktora, dyrektora Teatru Kamienica. Wtedy, na scenie desek Buffo Emilian Kamiński wcielił się we współczesnego jaskiniowca, pokazując zawiłości damsko-męskich relacji, które niewiele zmieniły się od czasów pierwotnych. Później spektakl znalazł się w repertuarze teatru Kamienica.


➡️Piano con Buffo czyli muzyczna opowieść Waldemara Malickiego. Pianista w niezwykle uwodzicielski sposób zaraża miłością do muzyki poważnej. Zatem każdy kto się z nim zetknął, oszalał na punkcie sposobu w jaki zachowuje się na scenie. Przedstawienie było protopotypem, stworzonej później Filharmonii Dowcipu.


➡️Romeo i Julia to musical w reżyserii Janusza Józefowicza, wystawiany na Torwarze. Był to barwny i kolorowy musical wyreżyserowany na podstawie dramatu Romeo i Julia Williama Shakespeare. Muzykę skomponował polski pianista i kompozytor – Janusz Stokłosa a Natasza Urbańska wcieliła się w rolę Rosaliny.


➡️Testosteron. Spektakl na scenie teatru Buffo został wystawiony gościnnie, Aktorzy Teatru Montownia pokazali wspaniały warsztat.  Tematem przedstawienia jest ślub Kornela – popularnego dzięki telewizji – młodego pracownika naukowego z rozchwytywaną piosenkarką Alicją, ma być atrakcją towarzyską Warszawy. W sali restauracyjnej trwają właśnie ostatnie przygotowania do wesela. Jednak tuż przed przybyciem pary młodej trzej ubrani na czarno mężczyźni: Stavros, Fistach i Robal – wciągają do sali pobitego chłopaka Sebastiana Tretyna i barykadują się. Terroryści? Wojna gangów? A może policjanci z niekonwencjonalnym podejściem do prawa?… Rzeczywistość jest znacznie dziwniejsza. Jednym słowem rewelacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.