Tulipany w Wilanowie

Tulipanowe święto czyli coroczna Wystawa Tulipanów w Oranżerii w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, to dla miłośników piękna ogromna atrakcja.
Różnorodne odmiany tulipanów, wyprodukowane w polskich gospodarstwach ogrodniczych, są pięknie wyeksponowane w pomieszczeniach Oranżerii w Wilanowie.

Przy okazji wystawy, na kiermaszu kwiatowo-cebulowym można zaopatrzyć się w pamiątkowe bukiety tulipanów oraz w cebulki jesiennych kwiatów. Wystawę wzbogaca bogaty program wydarzeń towarzyszących w Oficynie Kuchennej, Domku Lanciego, Scriptorium Villa Nova, a na terenie Wozownia – warsztaty.
Obecnie w Oranżerii nie przechowuje się roślin egzotycznych, a budynek jest przeznaczony do organizacji ekspozycji czasowych i różnego rodzaju eventów, takich jak dzisiejszych kolorowa wystawa tulipanów.

W ramach pokazów florystycznych, odbywają się wykłady:
„Tulipany w tureckiej sztuce islamskiej”
„Tulipany znane i nieznane”
„O rozmnażaniu tulipanów”
„Metody uprawy tulipanów podczas pędzenia a jakość i trwałość w wazonie”
Dwudniowa wystawa barwnych tulipanów to był idealny moment, by zainspirować się botaniką i nauczyć przejść do tworzenia:

  • kolorowych kostek mydła,
  • ceramiki
  • decoupage
  • haftu wstążeczkowego, podczas którego wykonamy bukiecik tulipanów.
  • „Wilanowskie pisanki” czyli warsztaty tworzenia pisakiem 3D

Oranżeria oraz Park stanowi integralną część Muzeum Pałacu Króla Jana III na ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16 w Wilanowie. Pałac oraz jego otoczenie, będący niegdyś letnią rezydencją króla Jana III jest miejscem, które Warszawiacy i goście bardzo chętnie odwiedzają.
Oranżeria była wybudowana w 1749 r. jako pomieszczenie przeznaczone do przechowywania roślin cytrusowych w porze zimowej. Swoją surową, klasycystyczną formę zawdzięcza ówczesnemu właścicielowi pałacu Stanisławowi Kostce Potockiemu.

Królewski Ogród Światła w Wilanowie – kliknij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.