Hodowla Strusi w Piasecznie

Hodowla Strusi znajduje się na ul. Jaremy 17 w Gołkowie koło Piaseczna. Powstała w 1998 oku, kiedy to sprowadzono na teren Piaseczna pisklęta strusi afrykańskich, które są największymi ptakami świata. Ich wzrost od 250 do 270 cm, a masa ciała od 100 do 150 kg. Pasją Strusia jest bieganie, dlatego potrafią osiągnąć prędkość do 60 km/godzinę. Dożywają nawet 70-ciu lat.

Jednym z elementów zwiedzania tego miejsca jest prelekcja na temat zachowania i hodowli strusi w Polsce, połączona ze zwiedzaniem ich stajni. W zależności od pogody i pory roku można również oglądać pisklęta strusi. Ponadto można zobaczyć strusią skorupkę – poznać jej grubość (wydmuszkę lub jajo), pióra i skórę. Można też zakupić kawałki skorup i wyroby z nich wykonane. Dodatkową atrakcją jest możliwość zamówienia jajecznicy ze strusiego jaja, które odpowiada 25-30 kurzym jajom. Jajecznica ma intensywny żółty kolor, bo białko jaja strusiego nie ścina się na biało, bowiem pozostaje przezroczyste.

Na farmie jest też mini ZOO, składające się ze zwierząt takich jak: kucyk, białe daniele, dziki, pawie, perliczki i bażanty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.