Międzybrodzie Żywieckie, Wisła, Szczyrk, Korbielów – ośrodki narciarskie

Zimowe zwiedzanie rozpoczęliśmy od ośrodka narciarskiego na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim.

➡️Międzybrodzie Żywieckie. Kolej Linowo-Terenowa ŻAR wybudowano w rok i oddano w 2004 roku, a jej nachylenie (16%) jest identyczne jak to kolejki na Gubałówce. Stok narciarski jest sztucznie naśnieżany, oświetlony i nagłośniony, ma długość 1600 m.
➡️ Wisła Soszów. Stacja Narciarska Wisła Soszów mieści się w Beskidzie Śląskim w dolinie Jawornik w Wiśle. 1km przed centrum miasta Wisła należy kierować się w dolinę Jawornik.

Agroturystyka w Wiśle u Janka była dobrym pomysłem. Nasz pokój posiadał okna z  widokiem na skocznię im. Małysza w Wiśle Malince. Po zjedzeniu pysznego śniadania z wiejskim chlebem, jeździliśmy w Ośrodku narciarskim Wisła Soszów.
➡️ Szczyrk. W kolejnych dniach  poszusowaliśmy w ośrodkach zgrupowanych pod nazwą Szczyrk Mountain Resort. Jest to jeden z większych ośrodków narciarskich w Polsce, położony w Beskidzie Śląskim na północnych zboczach Małego Skrzycznego i Wierchu Pośredniego. W karnecie znajduje się wyciąg na Skrzyczne.
➡️ Korbielów, w którym zatrzymał się czas 20 lat wcześniej. Wyciągi wymagają gruntowej renowacji. Niewielka, kameralna miejscowość położoną na krańcu południa Polski, na zboczach masywu góry Pilsko.
➡️ Zagroń Istena. Ponoć to najszersza trasa narciarska w Polsce. Trasa jest stosunkowo łagodna, ale dzięki wyjątkowej szerokości, pomimo tłoku pozwala na przyjemną jazdę.

11 do 17 lutego 2013 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.