Wrocław

Wrocław to polskie miasto położne nad Odrą, dzięki temu posiada wiele malowniczych wysepek oraz ponoć ponad 120 mostów. Miasto jest oblegane przez turystów, którzy przyjeżdżają z całego świata. Jest też miejscem spotkań twórców współczesnej kultury polskiej i europejskiej. Wiele z miejsc zostało zrewitalizowane i dzisiaj zachwyca swym pięknem. Wracamy regularnie, m.in. na Jarmark Bożonarodzeniowy.

Wcześniej zwiedziliśmy przemieszczając się na miejskich rowerach parę miejsc we Wrocławiu:
-Wyspę Piasek – jedna z odrzańskich wysp w obrębie historycznego starego miasta oraz Śródmiejskiego Węzła Wodnego – Górnego. Z lewym brzegiem Odry i Starym Miastem połączona jest Mostem Piaskowym, z Ostrowem Tumskim – Mostem Tumskim, a z prawym brzegiem i z Wyspą Młyńską – Mostami Młyńskimi. Oprócz tego z Wyspy Piasek na Wyspę Słodową biegnie przez Kładkę Piaskową trakt spacerowy. Południowo-zachodni skrawek wyspy, odcięty od niej kanałem ze Śluzą Piaskową, nosi nazwę Wyspy Daliowej.
-Rynek z fontanną, Ratusz,
-Dworzec Główny,
– Muzeum Narodowe,
-Panoramę Racławicką,
-Aulę Leopoldina na Uniwersytecie Wrocławskim,
-Halę Stulecia + fontanny multimedialne na Pergoli,
-Wrocławski Ogród Japoński.

Krasnale. Podczas pobytu znaleźliśmy zaledwie 30 centymetrowych krasnali spośród 300 znajdujących się we Wrocławiu. Swoje istnienie w przestrzeni miejskiej wrocławskie krasnale zawdzięczają działaczom antykomunistycznym, którzy umieszczali je na plamach farby na murach, powstałych po zamalowywaniu przez władze PRL-u napisów i haseł „antysocjalistycznych”.

12 do 20 września 2015 r. Wrocław

Podczas naszego urlopu na Dolnym Śląsku zwiedzaliśmy – wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.