Z Kabat dojechaliśmy do Gassów, a przez Wisłę do Wawra przedostaliśmy się promem kursującym na trasie Gassy-Karczew.
Wawer to jedna z 18. dzielnic Warszawy. Od czego pochodzi jej nazwa? Najprawdopodobniej od nazwy karczmy Wawer (obecnie Zajazd Napoleoński), przy której wyrosła kolonia o tej samej nazwie. Najstarsza wzmianka o karczmie pochodzi z 1727 roku, kolonia Wawer powstała w 1838 roku, pierwsi osadnicy pojawili się w niej w 1839 roku
Ponadto „Wawer”, Organizacja Małego Sabotażu „Wawer” – konspiracyjna organizacja młodzieżowa oparta przede wszystkim o konspiracyjne struktury Szarych Szeregów, założona przez Aleksandra Kamińskiego na początku 1940 w Warszawie, podporządkowana Komendzie Głównej Związku Walki Zbrojnej. Wśród tegorocznych atrakcji znalazły się: występy na scenie (przedstawienia teatralne dla dzieci, pokazy tańca i śpiewu, koncert Janusza Prusinowskiego Kompania oraz zespołu Warszawskie Combo Taneczne. Były też animacje, zabawy, warsztaty plecenia wianków z kwiatów i ziół, a także dla łasuchów strefa smaku z rozmaitym jedzeniem. Jedno z regionalnych stoisk, umożliwiało wypróbowanie urzeczańskich dań np. sójki glinieckiej (paszteciki drożdżowe z kapustą koszoną, grzybami i kaszą).
Z uwagi, że w gminie Wawer mieszka sporo studentów z Indii, podczas pikniku można było spotkać wielu z nich. Wzięli czynny udział w tym wielokulturowym pikniku. Na scenie pokazali taniec, a podczas warsztatów jak należy malować jedwab oraz jak tworzyć sztukę ozdoby dłoni i stóp. Malowanie ciała praktykuje się w Indiach, zwykle przy specjalnych okazjach, a obowiązkowo z okazji ślubu.
Wawer
Wawer
Wawer
Wawer
Wawer
Wawer
Wawer
Skoro to wielokulturowy dzień, to wraz z całą grupą, pojechaliśmy na azjatycki obiad – kliknij!