OPPA – Koncert Galowy „Premiery i Interpretacje” w Studiu Koncertowym Polskiego Radia

OPPA to Międzynarodowy Festiwal Bardów czyli kilkudniowe święto piosenki w pełni autorskiej. Odbywa się co roku od 1978 z ponad dwuletnią przerwą na stan wojenny oraz pięcioletnią na początku lat 90. W dniach od 18 do 26.11.2017 r. odbyła się 35 edycja tego niezwykłego wydarzenia. W czwartkowy wieczór 24 listopada, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego przy ul. Modzelewskiego 59 w Warszawie miłośnicy piosenki autorskiej spotkali się na koncercie galowym „Premiery i Interpretacje”. Podczas dwóch części, bardowie zaśpiewali premierowe utwory, a także polskie wersje znanych zagranicznych ballad w swojej interpretacji. Na scenie wystąpiło kilkunastu znanych twórców piosenki autorskiej, a publiczność w specjalnym plebiscycie wybrała najlepszą piosenkę premierową. W tym roku z okazji jubileuszu w drugiej części koncertu przypomniana została większość piosenek – laureatek plebiscytu publiczności z lat 1998 – 2016.
Wśród artystów na scenie znaleźli się Piotr Bakal – dyrektor festiwalu OPPA, Marek Bartkowicz, Andrzej Brzeski, Jacek Gutry, Krzysztof Jurkiewicz, Jacek Kleyff, Tomasz Kordeusz, Michał Lonstar, Łukasz Majewski, Marek Majewski, Jerzy Mamcarz, Andrzej Ozga, Basia Stępniak-Wilk, Grzegorz Tomczak i Małgorzata Wojciechowska (nasza zdecydowana faworytka w plebiscycie na najlepszą piosenkę premierową).

W obu częściach koncertu artystom akompaniował fantastyczny zespół pod kierownictwem Piotra Matuszczyka – fortepian, aranżacje, w składzie: Jakub Kujawa – gitary, Rafał Grząka – akordeon, Mirosław Wiśniewski – bas, Paweł Twardoch – perkusja, Jarosław Zawadzki – saksofony.
Koncert brawurowo poprowadziła Basia Stępniak-Wilk.

Podczas Koncertu przedstawiciel Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – dyrektor generalny Jarosław Czuba wręczył pomysłodawcy i dyrektorowi OPPA, Piotrowi Bakalowi, srebrny medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

24 listopada 2017 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.