Kajaki – na rzece Jeziorka. Spływ z Zalesia do Konstancina.

Padło hasło „KAJAKI!”, więc pełni zapału, stawiliśmy się 24 maja 2014 r. na miejscu zbiórki spływu rzeką Jeziorka. Stanowi ona lewy dopływ Wisły, rozpoczyna swój bieg na terenie gruntów wsi Dębiny Osuchowskiej, a do Wisły wpada niedaleko wsi Obórki w gminie Konstancin-Jeziorna. Początkowo płynie na wschód, w Gościeńczycach skręca na północ, by ponownie skręcić na wschód koło Jazgarzewa. Spływy Jeziorką trwają z reguły od 3 do 3,5h i odbywają się na odcinku około 14km. Koszt wypożyczenia kajaka to 70 zł. Wypożyczalnia posiada 37 kajaków dwuosobowych i 2 jednoosobowe. Można więc umówić się nawet większą grupą.
Spływ zaczyna się od Zalesia Dolnego z tzw. „Górek Szymona”, gdzie kajakarze wypuszczani są na rzekę. Zwykle trzeba liczyć się z co najmniej jedną przenioską, około godziny od wypłynięcia, ze względu na mały upust na Pólku. Może również okazać się, że kajak trzeba będzie przenieść jeszcze w innych miejscach – jest to dzika rzeka i zarówno wiatr jak i stan wody zmieniają jej warunki z dnia na dzień. Koniec znajduje się na wysokości Papierni w Konstancinie Jeziornie i z tego miejsca zabrał nas bus z powrotem do Zalesia.
Nie spodziewaliśmy się, że spływ kajakowy po rzece Jeziorka przyniesie nam tyle wrażeń. Świetna ekipa i wspaniała pogoda dodała uroku całej imprezie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.