Spotkanie z Januszem L. Wiśniewskim

Okazją do spotkania z Januszem L. Wiśniewskim – polskim pisarzem ale też naukowcem, była rozmowa na temat najnowszej książki pt. „Grand”.

„Pewnego lipcowego deszczowego poranka, przed wschodem słońca, na plaży przed sopockim Grand Hotelem bezdomny mężczyzna znajduje śpiącą tam znaną warszawską dziennikarkę… Grand Hotel staje się miejscem wydarzeń szczególnych, a autor towarzyszy ludziom, którzy spędzają w tym hotelu jeden krótki, letni weekend. Niezauważony wchodzi do ich pokoi, prześwietla ich biografie, zasypia i budzi się w ich łóżkach. Opowiada o ich snach, porażkach, tęsknotach, marzeniach i cierpieniach. Atmosfera anonimowości, pozwala bohaterom zrzucić swoje maski, a śledzący ich poczynania czytelnik dowie się na końcu nieoczekiwanej prawdy, którą jednak sam już dawno poznał. Że wszystkim rządzi miłość…”

Przeczytałam wiele książek tego pisarza m.in. Samotność w sieci, Zespoły napięć, Los powtórzony ale po dzisiejszym spotkaniu, prowadzonym przez dziennikarkę Magdalena Kuydowicz, wiem, że czas na Grand.

23 maja 2014 r. Spotkanie z Januszem L. Wiśniewskim w Ursynotece czyli ursynowskiej wypożyczalni książek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.