Koncert Eleni

W programie koncertu kolęd w wykonaniu Eleni znalazły się najpopularniejsze kolędy oraz pastorałki bożonarodzeniowe. Podczas występu Eleni towarzyszyli doskonali muzycy:
– Andrzej Ellmann – kompozytor, aranżer, piosenkarz, a także producent muzyczny ostatniej płyty Eleni „Coś z Odysa”.
– Kostasa Tzokas – polski muzyk, kompozytor, aranżer i producent muzyczny pochodzenia greckiego, jest również jej managerem oraz autorem niektórych piosenek.
– Aleksander Białous – kompozytor, aranżer, muzyk współpracujący z Eleni od początku jej kariery, skomponował dla niej wiele piosenek, np.  „Nie lubię płakać nocą”, „Za dziesięć lat”, „Noworoczny śnieg”, „Wiosno – to ja”, „Tylko w twoich dłoniach”, „Pod żaglami piosenki”.

Eleni to polska piosenkarka greckiego pochodzenia, jej rodzice przybyli do Polski z Grecji w latach 50. Zaczęła śpiewać kiedy była dzieckiem, w jej rodzinie wszyscy muzykowali, śpiewali, grali na gitarach i mandolinach. W późniejszych latach na życiowej drodze Eleni pojawił się młody kompozytor greckiego pochodzenia – Kostas Dzokas, który poszukiwał wokalistki do nowo powstającego zespołu grającego grecką muzykę. Zespół nazywał się Prometheus. Występując w nim, Eleni mogła w jakimś stopniu odciążyć swoich rodziców, którzy byli w dość ciężkiej sytuacji finansowej.

Mężem Eleni został Fotis Tzokas, który jest bratem założyciela zespołu. Z tego związku urodziła się ich córka Afrodyta, która w 1994 roku mając 17 lat zmarła tragicznie w wyniku postrzelania. Zespół Prometheus działał w latach od 1975 do 1980 r. Później Artystka zajęła się karierą solową i występuje z powodzeniem do dzisiaj. 
Utwory śpiewane przez nią, zostały skomponowane przez znakomitych twórców. Wśród nich znaleźli się m.in.: Aleksander Białous, Kostas Dzokas, Andrzej Ellmann, Krzesimir Dębski, Jarosław Kukulski, Piotr Kałużny, Jerzy Milian, Waldemar Parzyński i inni. Autorami tekstów są znani literaci: Jacek Bukowski, Nikos Chadzinikolau, Lech Konopiński, Zbigniew Stawecki.

27 grudnia 2016 r. Koncert kolęd w wykonaniu Eleni wysłuchaliśmy w kościele pw. bł. Władysława z Gielniowa przy ul. Przy Bażantarni 3 na Ursynowie w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.