Bożonarodzeniowe Metro Warszawskie

Począwszy od 2017 roku, w okresie Świąt Bożego Narodzenia jeden ze składu pociągów warszawskiego metra zostaje świątecznie ozdobiony. Startuje w mikołajki 6 grudnia, a kończy bieg 6 stycznia w święto Trzech Króli. Co roku staramy się robić na pamiątkę zdjęcia ze świątecznymi wagonikami.
2017 rok w mikołajki w warszawskim metrze rozpoczął kursowanie specjalnie ozdobiony świąteczny pociąg. Była to wspólna akcja Grupy Ströer, Warszawskiego Metra, Zarządu Transportu Miejskiego oraz stołecznego ratusza.
2018 rok w ramach komercyjnej współpracy pociąg metra przystroiła w świątecznym stylu sieć elektromarketów Media Markt. 
2019 rok w ramach akcji  „Jazda ze Świętami – Świąteczne metro w Warszawie” pociągi zostały oklejone świątecznymi ozdobami – na zewnątrz oraz wewnątrz. Wygląd zmieniły uchwyty dla stojących pasażerów, podłoga i ściany wagonów. Pojawiły się napisy „Miło Cię widzieć”.
2020 rok świąteczne metro jest znacznie skromniejsze niż pociągi z lat ubiegłych, ale grafiki w kształcie płatków śniegu na szybach, a także zielono niebieskie lampki na końcu i początku składu pociągu, stanowią miłą odmianę. Z uwagi na trwającą pandemię, znacznie mniej osób korzysta z komunikacji miejskiej, jednak z myślą o tych, którzy nią jeżdżą, miasto postanowiło ponownie przystroić wagony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.