Murale na Ursynowie w Warszawie

Warszawska dzielnica Ursynów ma ponad 40 lat. Upamiętniając minione lata, w ramach budżetu partycypacyjnego (obywatelskiego) powstały „Ursynowskie Murale”. Przedsięwzięcie zakłada realizację kilku murali na ścianach bloków by je ożywić, pojawiłay się już:

  1. Stanisław Anioł z serialu „Alternatywy 4” na bloku Kazury 10, autorstwa Zuzanny Podlewskiej i Marcina Ślusarczyka. Jest to postać Stanisława Anioła, dozorcy z serialu „Alternatywy 4”, którego odtworzył Roman Wilhelmi (zmarły w 1991 r.)
  2. „Ptaki” latające Na Uboczu 4.
  3. „Niedźwiedź i motyl” na Meander 16 to projekt: Bakcyl Studio, realizacja: RedSheels.

4. Mural „Calineczka” powstał na podstawie pracy zbiorowej ośmiolatków ze SP 318 z klasy integracyjnej, opracowanej przez Marcina Ślusarczyka. Na bloku naszych Rodziców, Polinezyjskiej 6.
5. Połączenie wieloryba ze statkiem na Magellana 2, autorstwa Agaty Kopff, która w swą pracę nawiązała do nazwy ulicy upamiętniającej wielkiego podróżnika i odkrywcę.
6. „Śpiąca Syrenka” Zuzanny Podlewskiej na bloku przy Teligi 2. Według autorki ma być ona humorystycznym rozprawieniem się z negatywnym stereotypem Ursynowa jako sypialni Warszawy.
7.  Wiosenna dziewczyna z kwiatami we włosach na ul. Małej Łąki 7, autorstwa Marty Konarzewskiej. 
8. URSYNÓW. Cudowna pocztówka z Ursynowa na Małej Łąki 21, którą zaprojektował Bartek Podlewski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.