Królewski Festiwal Światła i Koncert Marka Bilińskiego w Wilanowie

Królewski Festiwal Światła odbywał się od 5 do 6 stycznia 2013 r. na terenie Wilanowa w Warszawie. Wśród punktów harmonogramu festiwalu znalazło się wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak ich rodziców:

1. Labirynt Światła w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. 
W Oranżerii Pałacowej przy Pałacu w Wilanowie można było poprzeciskać się w Labiryncie Światła (tunele tworzyły spektakl rodem z „Alicji w krainie czarów”).

2. Mapping historyczny.
Na fasadzie Pałacu w Wilanowie oglądaliśmy mapping historyczny, a następnie przechadzaliśmy się wzdłuż poprowadzonej w Wilanowie iluminacji: bramy głównej Pałacu, fasady kolegiaty św. Anny, przedpola pałacowego i budynku ratusza przy ul. F. Klimczaka.

3. Parada artystów żonglujących.
Uczestnicy festiwalu mogli podziwiać paradę artystów żonglujących ogniem na Placu Miejskim w Miasteczku Wilanów (spektakl ognia w wykonaniu Teatru Żywego z Bielawy).

4. Koncert Marka Bilińskiego
Przed Świątynią Opatrzności Bożej oglądaliśmy Jasełka w wykonaniu aktorów Teatru Klinika Lalek z Wrocławia, a na koniec pomimo niesamowicie niskiej temperatury -15’C, wysłuchaliśmy koncertu Marka Bilińskiego, a po koncercie zobaczyliśmy pokaz sztucznych ogni.
Koncert Marka Bilińskiego odbywał się w otoczeniu murów słynnej Świątyni Opatrzności w warszawskim Wilanowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.