Narty w Krynicy – Zdrój

Krynica – Zdrój znajduje ok 400 km od Warszawy. Jest to słynne polskie uzdrowisko położone w województwie małopolskim, którego początki lecznictwa uzdrowiskowego datują się na przełom XVIII i XIX w. Leczy się tu choroby układu trawiennego i moczowego, układu krążenia i przemiany materii. W mieście znajdują się liczne sanatori, a także odwierty, pijalnie (m.in. Stary Dom Zdrojowy z 1889 r.) i rozlewnie wód mineralnych i leczniczych: zdrój Główny, zdrój Jan, zdrój Józef, zdrój Mieczysław, zdrój Słotwinka, zdrój Tadeusz, zdrój Zuber. Na terenie Krynicy – Zdroju znajduje się rozlewanie miejscowych wód „Kryniczanka” i „Muszynianka”.

Na nartach jeździłam w dwóch ośrodkach narciarskich: 
Jaworzyna Krynicka. 
Góra ma wysokość (1114 m.n.p.m.) wywozi na nią Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka. Kolej ma długość 2 211 m. Widoki z kolejki są nadzwyczajne. Przy bardzo dobrej widoczności ze szczytu Jaworzyny Krynickiej można dostrzec najwyższy szczyt pasma polskich Bieszczadów – Tarnicę (1346 m .n.p.m.). Na stokach Jaworzyny Krynickiej wytyczonych jest 7 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 8,3 km.

Słotwiny. Słotwiny Arena to teren narciarski położony na stokach w Słotwinach. Na terenie ośrodka wytyczono 6,5 km tras narciarskich, kolej krzesełkowa, taśma Sunkid oraz Kubusiowy plac zabaw. Ośrodek narciarski Słotwiny Arena to 10 tras zjazdowych o różnej skali trudności.

Kulig. W ramach popołudniowego urozmaicenia wyjazdu, wybraliśmy się na kulig. Jazda na saniach zaprzęgniętych w konie, z przyczepionymi na końcu saniami w formie orszaku. Jest to dobra zabawa, której często towarzyszy muzyka, śpiew oraz zabawa przy ognisku. Wieczorem kulig oświetlany jest pochodniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.