1 do 5 maja 2013 r. Czechy – Majówka w Czeskiej Pradze

Majówkę 2013 r. spędziliśmy w Czeskiej Pradze! Na miejscu okazało się, że w tym okresie odbywał się po prostu”najazd” turystów z całego świata. Dzięki 3-dniowemu biletowi na komunikację miejską, dotarliśmy do wielu miejsc.
W tunelu zbudowanym nad domami, przyjechaliśmy do Wyszehradu. To fantastyczne miejsce na spacery z pięknym widokiem na Pragę, gdzie znajduje się też Bazylika św. Piotra i Pawła oraz cmentarz, na którym pochowano najwybitniejsze osobistości Czech. Byliśmy w sportowej arenie O2, odwiedziliśmy Václavské náměstí (Plac Św. Wacława – Koński targ), wjechaliśmy kolejką na wzgórze Petřín gdzie stoi wierna replika wieży Eiffel’a schodząc widzieliśmy zabytkowy drewniany kościół św. Michała.
Zachwycaliśmy się też pięknem Hradczan, ogrodami, Katedrą św. Wita, Zamkiem Praskim gdzie widzieliśmy zmianę Warty na Zamku Praskim, bo codziennie o 12.00, dwa regimenty, które uczestniczą w tej zmianie warty, przekazując sobie nawzajem sztandar Prezydenta Republiki Czeskiej.
Poza tym spacerowaliśmy po uliczkach Starego Miasta, zatłoczonym od rana do nocy Mostem Karola, a po o drugiej strony Wełtawy na Malá (ej) Strana, byliśmy na pysznym jedzeniu (knedliki z sosem i ser opiekany z frytkami) oraz jasnym i ciemnym piwie Ferdinand. Szukając Metronomu (powstał w 1991 r. w miejsce największego na świecie pomnik Józefa Stalina), napotkaliśmy fotografującą się Parą Młodą z zespołem tancerzy. Odnaleźliśmy też wąziutką uliczkę, regulowaną światłami i wiele innych uroczych miejsc!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *