14 do 18 sierpnia 2014 r. Łotwa – Ryga i Jurmala

Obecna możliwość latania samolotem powoduje, że przemieszczanie się między krajami jest niezwykle proste, a jeśli bilety kupi się dużo wcześniej bilety są niedrogie. Przemieściliśmy się z lotniska Chopina w Warszawie do Rygi, na Łotwie. Zarezerwowaliśmy noclegi w Hotel Happy, który przyjemnie nas zaskoczył świeżością i nowością. Zwiedziliśmy i obejrzeliśmy różne piękne miejsca w Rydze, a wśród nich znalazły się: -Katedry w Rydze (protestancka)Katedra św. Jakuba w Rydze (katolicka) oraz św. Jerzego, Piotra, -Synagoga Miejska w Rydze, Zamek w Rydz, Baszta Prochowa oraz Brama Szwedzka, Dom Bractwa Czarnogłowych Dom Kotów – na szczycie znajdują się czarne kociska. 
Sobór Narodzenia Pańskiego w Rydze – jest pięknie odrestaurowany. Koszary Jakuba, które powstały w 1780 roku na miejscu drewnianych koszar. Obecnie tu są bary, sklepy i biura. Brat naszego warszawskiego PKiN – Wieżowiec Akademii Nauk Łotwskich. Pomnik Wolności Mała Gildia oraz Wielka Gildia, Ulica Alberta w Rydze, Zegar Laima oraz imponujący Centrāltirgus – zespół hal targowych w Rydze. Główną atrakcją tego wyjazdu były obchody urodzin Rygi czyli „Rigas svetki 2014” – kliknij! 


Zrobiliśmy sobie też wycieczkę do turystycznego Jurmała (łot. Jūrmala) czyli głównego kurortu nad Morzem Bałtyckim na Łotwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.