Teatr Polonia oraz Och Teatr – spektakle na których byłam

Wśród przedstawień udało nam się zobaczyć:
➡️Shirley Valentine w reżyserii Maciej Wojtyszko, scenografia: Ewa Bystrzejewska, w której główną rolę zagrała wspaniale Krystyna Janda.
➡️ Boska. Obsada: Krystyna Janda, Maciej Stuhr, Wiktor Zborowski, Anna Iberszer, Krystyna Tkacz, Ewa Telega. Tekst oparty na historii życia Florence Foster Jenkins, słynnej postaci ze świata opery, najgorszej śpiewaczki świata.
➡️Patty Diphusa,w której główną rolę zagrała wspaniale Pani Ewa Kasprzyk.
Postać Patty Diphusa została stworzona przez hiszpańskiego reżysera Pedro Almodovara. Przedstawia międzynarodową gwiazdę porno, pierwotnie pomyślana była jako alter-ego autora. Stała się bohaterką pisanych przez niego felietonów publikowanych w latach 80 w tygodniku „LA LUNA”.
➡️To nie jest kraj dla wielkich ludzi – czyli One-man show w wykonaniu Rafała Rutkowskiego oglądaliśmy w Och-Teatr na Ochocie w Warszawie.
Rafał Rutkowski wraz z dramatopisarzem Michałem Walczakiem zaprezentował widzomgodzinę perwersyjnej, niepoprawnej politycznie rozrywki. Rutkowski oscyluje między prywatnością, a graną postacią, budując trudną, bo z natury rzeczy niestabilną, proteuszową formę aktorskiego popisu. I jest w tym po prostu dobry. Można nie cenić stand-up comedy jako trywialnego wykwitu kultury popularnej. Ale nie można nie docenić aktora, który ten niski gatunek przedstawia z wysokiej klasy talentem”.
Wszystko się zgadzało, a Rafał Rutkowski swą grą, mimiką, intonacją głosu, a przede wszystkim doskonałą współpracą z widownią.
➡️Metoda, doskonała sztuka, która wcześniej grana m.in. w Teatrze Komedia w Warszawie. Obsada: Maria Seweryn, Tomasz Karolak, Rafał Mohr, Łukasz Simlat
➡️WEEKEND Z R. widzieliśmy 31 lipca 2019 r. Opowiada o tym, że człowiek plany robi a życie je weryfikuje, „nawet najbardziej misterny weekendowy plan może wziąć w łeb, jeśli komuś nieopatrznie wymknie się o jedno słowo za dużo…. Farsa autorstwa Robina Hawdona, została napisana specjalnie dla Krystyny Jandy dzięki czemu, mogliśmy ją oglądać w swietnej formie na scenie.
Oprócz Krystyny Jandy, dzisiaj na scenie bawili nas:
Katarzyna Gniewkowska,
Piotr Borowski,
Lech Łotocki
Piotr Machalica,
Rafał Mohr.
➡️Spektakle plenerowe Teatrów Polonia i Och Teatr, które widzieliśmy: Wśród nich widziałam: Związek Otwarty,  2 miliony kroków, Lament na Placu Konstytucji, Kopciuszek, Flamenco Namiętnie, Starość jest piękna, Czerwony Kapturek, Hey Joe. Szczegóły – kliknij!

Teatar Polonia znajduje się na ul. Marszałkowskiej 56, a Och Teatr na ul. Grójeckiej w Warszawie. Teatry prowadzone są przez Krystynę Jandę – mamę i Marię Seweryn – córkę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.