Kalendarz z fraszką „KOCHAJMY PUPILE – TYLKO I AŻ TYLE”

W dniu obchodów Światowego Dnia Zwierząt 4 października 2018 roku, odbyła się premiera kalendarza ze zwierzętami, połączona z uroczystą galą w Muzeum Archidiecezji na Starówce w Warszawie.

Tytuł kalendarza „KOCHAJMY PUPILE – TYLKO I AŻ TYLE” to fraszka z tomiku „Wianek” Marleny Wilbik – autorki i pomysłodawczyni tego kalendarza.

Każdy miesiąc kalendarz reprezentują pupile w objęciach znanych osób ze świata kultury, sztuki i sportu m.in styczeń to koń z Katarzyną Dowbor, luty pies Roberta Janowskiego,  w kwietniu widzimy psiaki Zygmunta Chajzera, w czerwcu Krzysztof Ibisz z Nicponiem, w lipcu pupile Joanny Jabłczyńskiej  a we wrześniu kociak w objęciach wytatuowanego Marcina Różalskiego.

Głównym celem promocji kalendarza z pupilami, jest akcja oświatowa polegająca na edukacji dzieci, w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, w propagowaniu bezpiecznych, odpowiedzialnych zachowań oraz mądrej miłości w kontaktach ze zwierzętami domowymi w naszym otoczeniu. Opiekę merytoryczna nad programem edukacyjnym dla dzieci, sprawuje Błażej Dymaczewski –  trener i behawiorysta ze szkoły przyjaciół psów Wesoła Łapka.
Dzisiejszą galę poprowadziła Izabella Bukowska – Chądzyńska − polska aktorka teatralna, filmowa i głosowa, prezenterka telewizyjna. Obecnie można spotkać ją na deskach Teatru Polskiego w Warszawie.

Recepta na nudę uczestniczyła w uroczystościach a przy okazji wylosowała wspomnianą książkę „Wianek” autorstwa Marleny Wilbik, w której znajduje się tytułowa fraszka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.