Mecz poetycki – Celińska, Cieślak, Komasa, Kempa,  Kurdej-Szatan, Machalica, Margaret, Ścibakówna, Widawska

Mecz poetycki to rywalizacja dwóch drużyn artystów, polegająca na deklamowaniu tekstów, według własnej inwencji. Zawodnikami w meczu byli znani artyści: Stanisława Celińska, Anna Cieślak, Wiesław Komasa, Michał Kempa, Barbara Kurdej Szatan, Piotr Machalica, Margaret, Beata Ścibakówna, Daria Widawska. W roli gospodarza wystąpił Grzegorz Markowski. Zdjęcia z meczu poetyckiego są autorstwa kulturalni.pl

Tegoroczne Imieniny J. Kochanowskiego2020 z głównym gościem z Leopoldem Tyrmandem, zostały przełożone z czerwca na sierpień z uwagi na pandemię COVID-19. Dziś na imprezie obowiązywały duże ograniczenia i aby wejść na teren wydarzenia, należało wypełnić i podpisać oświadczenie o stanie zdrowia, a potem pobrać identyfikator. Opuszczając teren wydarzenia, należało dokonać zwrotu identyfikatora.
Nowość! Organizatorzy udostępnili wszystkie spotkania ze scen zielonej, niebieskiej i żółtej w internecie. Dzięki temu mogliśmy przez cały dzień zerkać, na to, co się dzieje w Ogrodzie Krasińskich, i wysłuchać:
1. Świetnej rozmowy Dr Agaty Hącia i muzyka Jana Emila Młynarskiego, pt. „Harpagany, ordynusy i andrusy” dotyczącej warszawskiej gwary i współczesnego języka stolicy. Prowadził Bartek Chaciński-dziennikarz i publicysta.
2. Wywiadu z Martą Kwaśnicką, laureatką Nagrody Literackiej im. Marka Nowakowskiego, który prowadził Paweł Siwek – dziennikarz programu 2 Polskiego Radia.
3. Zobaczyć Teatr Improwizowany Klancyk. pt. „Klancyk feat. Leopold Tyrmand | Śladami „Złego” aktorzy na niebieskiej scenie zabrali nas w improwizowaną podróż. Tematem był „Zły”, bohater o mrocznej przeszłości, broni niewinnych przed przestępczym półświatkiem.
4. Rozmowy pt. „Zbrodnia na Imieninach” o specyfice polskiej prozy kryminalnej rozmawiają Wojciech Chmielarz, Joanna Jodełka, Robert Małecki. Prowadziła je Małgorzata Nieciecka-Mac.
5. Rozmowy Pawła Brodowskiego i muzyka Wojciecha Karolaka pt. „U brzegów polskiego jazzu” o barwnych początkach polskiego ruchu jazzowego i wspomnieniach związanych z Leopoldem Tyrmandem.
6. Mecz poetycki.
7. Koncert zespołu jazzu tradycyjnego „FIVE O’CLOCK ORCHESTRA” w składzie Tadeusz Orgielewski, Leszek Nowotarski, Maciej Cichoń, Andrzej Wardęga, Piotr Górka, Jakub Moroń.
8. Koncertu „Pieśń świętojańska o Sobótce”, którą Jan Kochanowski napisał z myślą o obchodach Nocy Kupały. Jest to tradycja tej imprezy. W tym roku kompozycję przygotował Kuba Wiecek, zapraszając do współpracy Paulinę Przybysz – tak powstała ciekawa mieszanka stylów i gatunków.
Reasumując, poziom wydarzeń był wysoki, czujemy wdzięczność za transmisję wydarzeń w internecie, bijemy wielkie brawa za plakat, który jak co roku przygotowała Julia Mirny. Cieszymy się, że udało nam się mecz poetycki i dwa koncerty zobaczyć w ogrodzie. Po raz pierwszy wyszliśmy z imprezy z płócienną torbą firmującą Imieniny Jana Kochanowskiego.

2015 – kliknij
2016 – kliknij,
2017 – kliknij,
2018 – kliknij

Imieniny 2012-kliknij, 2015 – kliknij, 2016 – kliknij, 2018 – kliknij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.