Maciej Orłoś i Marek Sierocki – spotkanie

Podczas spotkania dwaj autorzy książki „Teleexpress. 30 lat minęło” wydanej przez wydawnictwo RM opowiedzieli nam anegdoty o kulisach programu, jego twórcach i prowadzących.

Maciej Orłoś to polski aktor, dziennikarz, od 1991 prezenter Telewizji Polskiej. Był autorem i prowadzącym programów emitowanych w TVP 1 Oko w oko i A to Polska właśnie! Prowadził też magazyny kulturalne Trochę kultury, Pociąg do kultury i Cooltura oraz dla niepełnosprawnych Przyjaciele. Od 2001 do 2007 podawał wyniki polskiego głosowania podczas konkursu Eurowizji, w tej roli od 2008 roku zastąpił go Radosław Brzózka. Od września 2008 prowadził teleturniej 300 procent normy. Od 2012 prowadził wraz z Anną Karną, program turystyczny. Nie ma jak Polska. Od marca 2014 prowadzi Teleexpress Ekstra na antenie TVP Info. Członek Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Jest też konferansjerem i prowadzącym wydarzenia specjalne, konferencje oraz gale. Jeden z najbardziej popularnych prezenterów telewizyjnych w Polsce – laureat czterech Wiktorów, w tym Super Wiktora za całokształt dokonań oraz Telekamery. Trener wystąpień publicznych, autoprezentacji i kontaktów z mediami. Jest też autorem książek dla dzieci.
Marek Sierocki to polski dziennikarz, prezenter muzyczny, konferansjer, dyrektor artystyczny festiwali w Opolu i Sopocie, a także prowadzący działu muzycznego w Teleexpressie. Marek Sierocki jest również publicystą muzycznym i autorem książek. Napisał biografię grupy Depeche Mode ale wymienić należy też książkę „Gwiazdy pop & rock” oraz wiele wstępów do publikacji innych autorów: na przykład biografii Boba Dylana.

Spotkanie z Maciejem Orłosiem i Markiem Sierockim odbyło się w warszawskim Empiku Arkadia w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.