NInA – Narodowy Instytut Audiowizualny


W ramach Festiwalu NInA Wersja Beta, zorganizowanego na terenie Instytutu, uczestniczyliśmy w warsztatach „Historia jednej fotografii”. Na spotkanie należało zabrać ze sobą fotografię, z którą wiązała się niezwykła historia lub jest ciekawym dokumentem zmieniających się czasów? Podczas warsztatów zdjęcia uczestników zostały zeskanowane i wraz z opisami umieszczone w zbiorach instytutu. Ponadto w ramach festiwalu odbyła się domówka na dziedzińcu, w programie której nie zabrakło ciekawych atrakcji dla całych rodzin.

Narodowy Instytut Audiowizualny – NInA jest to instytucja kultury w Polsce powołana w 2009 r., której zadaniem jest rejestrowanie najbardziej wartościowych wydarzeń polskiej kultury, digitalizacja dziedzictwa kulturowego oraz realizacja programu zachowania, rozbudowy oraz udostępniania zgromadzonych zasobów.
Narodowy Instytut Audiowizualny prowadzi multimedialny portal, umożliwiający dostęp do zarchiwizowanych materiałów. Zajmuje się także wydawaniem książek, nagrań koncertów i spektakli teatralnych, filmów dokumentalnych, antologii animacji itd. Organizuje ponadto festiwale i inne wydarzenia kulturalne, np. Festiwal Józefa Robakowskiego Pętle Czasu w Łodzi, Festiwal Muzyki Pawła Szymańskiego w Studiu Polskiego Radia czy obchody 60. lecia Polskiej Animacji w 2008 roku. Instytut prowadzi także działalność edukacyjną.

Oddana po remoncie w 2015 r. siedziba Narodowego Instytutu Audiowizualnego – NInA znajduje się na ul. Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.