Spotkanie z Piotrem Fronczewskim

Spotkanie byłą okazją do wspomnień i opowiedzenia o nowej roli w spektaklu „Ja, Feuerbach”.


Piotr Fronczewski to polski aktor teatralny, radiowy i filmowy, piosenkarz, satyryk. Ma niezmiernie bogaty dorobek artystyczny – ok 120 ról filmowych w serialach telewizyjnych i filmach fabularnych. Debiutował mając 12 w filmie Wolne miasto Stanisława Różewicza. Występował na scenach w Teatrach Narodowym, Współczesnym, Dramatycznym, Studio, a od roku 1991 jest aktorem Teatru Ateneum.
Grał rozmaite role filmowe, ale dla nas będzie przede wszystkim czarodziejem z filmu Akademia pana Kleksa. Jego charakterystyczny głos jest niezmiernie ceniony jest w słuchowiskach radiowych np. Grzegorz z Rodziny Poszepszyńskich. Pod pseudonimem Franek Kimono wydał dwie żartobliwe płyty z muzyką disco. Występował także w kabaretach, m.in. w Kabarecie Pod Egidą Jana Pietrzaka i Kabarecie Olgi Lipińskiej.

Rozmowę prowadził Remigiusz Grzela – dziennikarz, autor wielu książek m.in.”Hotel Europa” (w której znalazła się też jego rozmowa z Vaclavem Havlem przeprowadzona w Gazeta Cafe) i sztuk teatralnych, kierownik literacki Teatru Na Woli.

W siedzibie Agory na ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie znajduje się kawiarnia Gazeta Cafe. W tym miejscu odbywają się spotkania z cyklu „Film, muzyka, teatr w Gazeta Cafe”. Tym razem z Piotrem Fronczewskim, z którym do tej pory mieliśmy kontakt wyłącznie kiedy wcielał się w odtwarzane przez siebie role.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.