Ewy Bem – Święto Saskiej Kępy

Wracamy na Saską Kępę, na barwna impreza plenerowa, tym razem pod hasłem „Blisko siebie”.
➡️Ulica Francuska został zamknięta dla ruchu pojazdów i zamieniła się w rzekę kiermaszy artystycznych z obrazkami biżuterią, ceramiką. Było to jedno wielkie miasteczko Artystów z Saskiej Kępy.
➡️Ze sceny mieliśmy przyjemność posłuchać Ewy Bem z towarzyszeniem Alchemik Big Band pod kierownictwem Grzecha Piotrowskiego

27 maja 2017 r.
Święto Saskiej Kępy to ogromna plenerowa impreza. Saska Kępa to część Warszawy położona na prawym brzegu Wisły, należy do dzielnicy Praga-Południe, która sąsiaduje z Kamionkiem, Grochowem i Gocławiem. Tym razem podczas 12. edycji, przewodnim motywem Święta Saskiej Kępy była „Twoja Młodość”. Ta plenerowa impreza podobna jest do Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku. Saska Kępa też zamienia się w jeden wielki targ połączony z miejscem zabaw i koncertów. Począwszy od Ronda Waszyngtona, ulice Paryska i Francuska, aż do Domu kultury PROM zostały zamknięte dla ruchu i zamieniły się w wielki deptak, z białymi namiotami. Można było spotkać w nich artystów m.in. malarzy, rzeźbiarzy, grafików, ceramików, a także stoiska z rzemiosłem artystycznym. Namioty z bogatą ofertą gastronomiczną „Smaki Saski Kępy” cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Głównymi atrakcjami Święta Saskiej Kępy były:
-barwna parada inaugurująca Święto od Ronda Waszyngtona, ulicą Francuską do pomnika Agnieszki Osieckiej i Małej Sceny przy ulicy Obrońców,
-Koncerty na dwóch scenach – dużej przy PROMIE Kultury Saska Kępa i Małej Scenie przy ul. Obrońców z udziałem 50 młodych artystów oraz gwiazd:  Magdy Umer, Stanisława Soyki, Natalii Sikory, Krzysztofa Tyńca, a przede wszystkim koncert galowy Lady Pank!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.