18 sierpnia 2007 r. Bułgaria – Sowacja, Wegry (Debrecen, Hajduszoboszlo), Rumunia, Bułgaria

Wakacje 2007 spędziliśmy nad Morzem Czarnym w Bułgarii. Była to podróż sentymentalna, w poszukiwaniu miejsc z dzieciństwa! Jadąc z Polski przez Słowację (postój w górach), Węgry (zostaliśmy na dwa noclegi w Debrecen i Hajduszoboszlo gdzie znajdują się termalne baseny), Rumunię (zwiedziliśmy port i szeroką plażę w miejscowości Mangalia) aby docelowo dotrzeć do Bułgarii. Teraz kiedy państwa są w Unii Europejskiej, a do tego w strefie Układu z Schengen,  pokonywanie kolejnych granic stało się niezmiernie proste.
Na Morzem Czarnym znajdują się nadmorskie kurorty, z najpiękniejszymi plażami Bułgarskiej Riwiery i do niektórych dotarliśmy:
Bjała/Biała/Biala tu mieliśmy noclegi. Biała to maleńka mieścinka z plażą z wysokim klifem, która była naszą bazą wypadową. Miejscowość jest znana z rezerwatu przyrodniczego „Białe Skały”
Obzor (Обзор) niedaleko miejscowości Biała
Sozopol,
Nesebar – miasto jest rezerwatem architektonicznym i archeologicznym, którego zabytki kultury w mieście zostały wpisane w roku 1983 r. na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.
Bałczik (Балчик) -ogrody,
Słoneczny Brzeg,
Burgas,
Pomorie (Поморие),
Warna – ze słynnym Soborem Zaśnięcia Matki Bożej
Piękne i smakowite miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *