12 listopada 2016 r. „Radosna Niepodległość” Koncert Loch Camelot i Jarosław Hanik w Warszawie

Z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wzięliśmy udział w koncercie pt. „Radosna Niepodległość” w wykonaniu artystów z zespołu Loch Camelot fb z Krakowa. Zespół ze swym repertuarem przyjechał do Natolińskiego Ośrodka Kultury, który mieści się na ul. Na Uboczu 3 w Warszawie.
Koncert został podzielony na dwie części. W pierwszej wysłuchaliśmy artystów, a w drugiej zespół wykonał razem z publicznością pieśni i piosenki patriotyczne okresu 20 lecia międzywojennego. Widzowie zaopatrzeni w specjalnie przygotowane na tą okazję śpiewniki, zaśpiewali z artystami: – Pieśń Konfederatów Barskich, – Kadrówka, – Marsz strzelców, – Pieśń o wodzu miłym, – Rapsod o pułkowniku Lisie Kuli, – O mój rozmarynie, -Wojenko, wojenko, – Przybyli ułani, – Żurawiejki, – Pobór na dziewczęta, – Białe róże, – W medycynę naszej doby, -Kalina malina, – Pałacyk Michla, a na koniec Pierwsza brygada.
Na scenie wystąpili: Kazimierz Madej – śpiew, prowadzenie (reżyser, scenograf, aktor i dyrektor Kabaretu Loch Camelot), Katarzyna Wrońska – śpiew, Karolina Filec – śpiew,  Michał Gołębiewski – śpiew, Maciej Kurek – śpiew, gitara. Artystom akompaniował na klawiszach Jarosław Hanik – pianista jazzowy, aranżer, akompaniator, pedagog, kompozytor z Rybnika.
Uczestnictwo w koncercie oraz 28. biegu niepodległościowym – wpis! było naszym patriotycznym obowiązkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.