Koncert Morgan w Poznaniu

Morgan to harfistka i pieśniarka pochodząca z bretońskiej krainy Bigouden we Francji. Jako 2. letnia dziewczynka zetknęła się z dźwiękiem harfy, a kilka lat później mając 8. lat rozpoczęła naukę gry na tym instrumencie. W błyskawicznym tempie opanowała technikę gry do perfekcji. Podczas studiów w Irlandii poznała wiele tradycyjnych melodii irlandzkich, szkockich i amerykańskich. Jednak celtycki styl grania i śpiewania stał się najbliższy jej sercu.

Dzisiaj 23 listopada 2016 r. Morgan wystąpiła na boso dla polskiej publiczności w Domu Bretanii na ul. Starym Rynku 37 w Poznaniu. Program, który zaprezentowała artystka poświęcony był wyspiarskiej tradycji muzycznej oraz legendom z wysp celtyckich, takich jak Irlandia, Oírr, Man, Lewis, Groix i Ouessant.

Koncerty na terenie wielkopolski zaplanowano w ramach XXIII Dni Bretanii w Poznaniu. Morgan dzięki pięknie biegającym po harfie dłoniom i melodyjnemu głosowi wyczarowała niezwykły klimat. Koncert zakończył się wspólnym śpiewaniem kolędy „Lulajże Jezuniu”.
Koncert wysłuchaliśmy podczas zwiedzania Poznania – wpis!  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.