Jeziora Plitwickie

W drodze na chorwackie wakacje zatrzymaliśmy się na dwie noce, na polu namiotowym w górach obok Plitwickich Jezior. Zwiedzanie zaplanowaliśmy na cały dzień, przespaliśmy noc i rano wyruszyliśmy w dalszą podróż.
Park Narodowy Jezior Plitwickich położony w środkowej części kraju ok. 140 kilometrów od Zagrzebia niedaleko wschodniej granicy z Bośnią i Hercegowiną. Został założony w 1949 roku. Jego największą atrakcją jest 16 jezior krasowych połączonych ze sobą licznymi wodospadami. Kompleks Jezior Plitwickich tworzą dwa zespoły połączonych kaskadowo jezior – tzw. Górne Jeziora (chorw. Gornja jezera) i Dolne Jeziora (chorw. Donja jezera).
Park narodowy wokół Jezior Plitwickich w okresie wakacyjnym odwiedza dziennie kilka tysięcy osób. Zwiedzanie odbywa się wytyczonymi różnymi trasami, a przejście nimi trwa od 2 do 8 godzin wędrówki.  Są odcinki do pokonania pieszo, niewielkimi statkami pasażerskimi oraz pociągami drogowymi, wszystko w cenie biletu. Trasy przygotowane są i oznakowane tak, aby dostosować ich stopień trudności do indywidualnych możliwości turystów: najkrótsze z nich zajmują do 2 godzin, najdłuższe – do 8 godzin wędrówki.
Na terenie parku obowiązuje zakaz biwakowania, rozpalania ognisk, łowienia ryb, a co najważniejsze kąpieli w jeziorach! Przepiękne miejsce, warte odwiedzenia.

18 do 20 lipca 2010 r. – wakacje 2010

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.