Magdalena Zawadzka – spotkanie

Spotkanie z Magdaleną Zawadzką odbyło się w  naszej wypożyczalni książek Ursynotece na Ursynowie w Warszawie. Okazją do tego spotkania była promocja książki pt. „Taka jestem i już”. Spotkanie prowadziła Pani Magda Kuydowicz.


Od pierwszych chwil podczas spotkania z Panią Magdaleną Zawadzką było oczywiste, że jest to kobieta z ogromną klasą. Tło z książek w bibliotece, było idealnym dopełnieniem tego obrazu.  


W związku z tym, że zbliżało się Wszystkich Świętych, spotkanie to miało klimat nostalgiczny. Autorka wspominała zmarłego męża Gustawa Holoubka. Opowiadała o czasach minionych kiedy to grała w teatrze telewizji, wspominała scenę nieistniejącego już Teatru Polskiego w Warszawie, w którym stworzyła wiele kreacji. Szczegóły tych wspomnień można przeczytać w prezentowanej dzisiaj książce pt. „Taka jestem i już”. W poprzednim wydaniu tej książki z 1999 roku, zatytułowanej „Kij w mrowisko” wspomnienia obejmowały okres dzieciństwa, dojrzewania i młodości autorki. Tym razem Magdalena Zawadzka opowiada także o swych latach dojrzałych i traumatycznym czasie żałoby. Jedną z części w książce stanowią felietony pisane w latach dziewięćdziesiątych, jednak wciąż zadziwiająco aktualne.

Pani Magdalena Zawadzka to absolwentka warszawskiej PWST, debiutowała w 1962 roku w filmie „Spotkanie w Bajce”. Wystąpiła m.in. w filmach: „Rozwodów nie będzie”, „Wojna domowa”, “Sublokator”, „Pieczone gołąbki”, „Mały”, „Mocne uderzenie”, a przede wszystkim „Pan Wołodyjowski” i w serialu „Przygody Pana Michała”. Rola Baśki Wołodyjowskiej przyniosła aktorce ogromną popularność i sympatię widzów. Podobnie jak jej role w Teatrze TV (Lady Mackbeth w „Makbecie” i „Poskromieniu złośnicy”).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.