Multimedialny Parku Fontann w Warszawie

Multimedialny Park Fontann to kompleks czterech fontann znajdujący się u podnóży Starówki, na Skwerze 1 Dywizji Pancernej WP, pomiędzy ulicami Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Rybaki na Nowym Mieście w Warszawie. Latem odbywają się 30-minutowe pokazy multimedialne „woda-światło-dźwięk” odbywają się z wykorzystaniem reflektorów LED i laserów, w każdy piątek i sobotę: maj /czerwiec / lipiec – godz. 21:30; sierpień – godz. 21:00; wrzesień – godz. 20:30.

Dancing Queen” w 2024 r. Połączenie wody, obrazu, muzyki i świateł tworzy wieczorne widowisko. Pokaz nawiązuje do historii, która wydarzyła w 1976 roku, kiedy to Warszawę odwiedził słynny zespół ABBA. Szwedzka grupa przyleciała do Polski w celu promocji płyty „Arrival”, aby nagrać koncert dla Studio 2.

Pokaz w 2022 r. miał tytuł „Złota Kaczka” a świetlne fontanny tańczyły w rytm przebojów Kory i zespołu MAANAM. To był fantastyczny pokaz.

Oficjalne otwarcie zespołu fontann odbyło się 7 maja 2011, w związku z jubileuszem 125-lecia Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK). Dlatego obok fontann odsłonięto pomnik Lindleya, który to w 1886 roku zaprojektował uruchomił miejskie wodociągi w Warszawie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.