Centrum Olimpijskie w Warszawie

W Centrum Olimpijskim w ramach Przeglądu Filmów Sportowych i Turystycznych im. Wandy Rutkiewicz zobaczyliśmy film – „Rolki moja pasja” w roli głównej wystąpili moi znajomi – Anna Stankiewicz oraz Adam Kucharek. Po filmie odbyła się dyskusja o rolkach, rowerach i w ogóle sportowym trybie życia.
Była też wystawa obrazów namalowanych przez Adama o tematyce sportowej, część prac widzieliśmy na wernisażu – kliknij.


Po zakończeniu panelu dyskusyjnego grupowo odwiedziliśmy wystawę stałą w Muzeum Sportu i Turystyki, oraz obejrzeliśmy ustawione przed budynkiem rzeźby. Obecnie na stanie muzeum znajduje się 53 tys. eksponatów dotyczące głównie sportu polskiego: medale, puchary, odznaki, monety, sztandary, flagi, proporce, stroje i sprzęt, dzieła sztuki – rzeźby, malarstwo, grafika, a także zbiory filatelistyczne i numizmatyczne, ponad 15 tys. fotografii, 16 tys. książek, dwa tysiące dokumentów i archiwaliów. Kolekcję uzupełnia dokumentacja filmowa i dźwiękow

Muzeum Sportu i Turystyki działało nieprzerwanie od 1952 roku przy stadionie warszawskiej Skry przy ul. Wawelskiej 5, a obecnie mieści się w nowoczesnym Centrum Olimpijskim na Żoliborzu przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 w Warszawie. Poświęcone jest historii polskiego sportu, w którym znajdują się zgromadzone zbiory obejmują ponad 46 tys. eksponatów, głównie trofeów sportowych (medali, pucharów, dyplomów oraz proporczyków i sztandarów, a także strojów i sprzętu sportowego.

Elementem dodatkowym jest bogaty zbiór książek, zdjęć, czasopism, pocztówek, jak również materiałów audio i wideo. Muzeum współpracuje z wieloma instytucjami kultury i edukacji, prowadzi spotkania metodyczne z kadrą nauczycielską, wydaje własne publikacje monograficzne i okolicznościowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.