Spotkanie z Agnieszką Grochowską

Spotkanie z Agnieszką Grochowską odbyło się w księgarni Matras  w Al. Solidarności 113 w Warszawie. Okazją do spotkania była polska premiera filmu „System” (Monolith Films) w reżyserii Daniela Espinosy pod patronatem sieci Matras Księgarnie. W rolach głównych wystąpili Tom Hardy, Gary Oldman, Noomi Rapace, Charles Dance i Agnieszka Grochowska. Film stanowi ekranizację powieści Toma Roba Smitha (Wydawnictwa Albatros A. Kuryłowicz).
Akcja filmu przenosi nas do stalinowskiej Rosji. Lew Stiepanowicz Demidow (Tom Hardy) to młody funkcjonariusz Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego, sprawnie pnący się po szczeblach kariery. Jest posłusznym sługą systemu, jednak pewnego dnia jego wiara w ideały partii zostaje zachwiana. Przełożeni każą mu zatuszować sprawę okrutnego morderstwa czteroletniego chłopca. Gdy zaczynają ginąć kolejne dzieci, narażając się na gniew zwierzchników, Demidow rozpoczyna śledztwo na własną rękę.
Agnieszka Grochowska to polska aktorka (znamy ją min z wcielenia się w postać Danuty Wałęsy w filmie Wałęsa. Człowiek z nadziei w reżyserii Andrzeja Wajdy) występuje w filmie jako matka jednej z ofiar. Jedną z ciekawostek z planu filmowego jest to że scena w której się pojawia trwa w filmie około 2 minut a zdjęcia do niej trwały 12 godzin.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.