Janusz Zakrzeński był moim wykładowcą!

Janusz Zakrzeński to znany aktor Teatru Polskiego, który zasłynął jako odtwórca roli marszałka Józefa Piłsudskiego w filmie z Polonia Restituta, a także wykreował inne słynne role m.in. Benedykta Korczyńskiego w filmie Nad Niemnem.

Profesor Zakrzeński był moim ukochanym wykładowcą w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Pan profesor miał na tej uczelni swoją katedrę Kultury Słowa i Bycia, gdzie nauczał studentów jak ważna jest kultura słowa.
Zapytany dlaczego kultura słowa jest taka ważna? Odpowiedział w wywiadzie dla encyklopediateatru.pl:
„Bo nie potrafimy mówić. To, co się dzieje w tej chwili, jest przerażające. Skoro w Biblii czytamy: „Na początku było słowo”, to jaka jest waga tego słowa! Dziś zapominamy o tym, że samogłoska daje rozziew i czytelność komunikacji międzyludzkiej. Porozumiewamy się za pomocą sms-ów. Proszę mi powiedzieć, jak sms-em można przekazać uczucie i miłość? Dlatego zawsze walczę o wyrazistość słownego przekazu.”


Janusz Zakrzeński wcielał się w rolę Marszałka Józefa Piłsudskiego w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada.

Narodowe Święto Niepodległości jest od zawsze bardzo uroczyście obchodzone w Warszawie. Upamiętnia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów trwających w latach od  1795 do 1918 roku. Pomimo, że  święto niepodległości zostało ustanowione w roku 1937, to od roku 1939 nie było obchodzone i przywrócono je jako dzień wolny od pracy dopiero w 1989 r.

Święto Niepodległości 2008

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.